Meniu
Prenumerata

penktadienis, lapkričio 22 d.


Verslas
ATLYGINIMŲ INDEKSAS
„The Economist“ atlyginimų indekse Lietuva – po Prancūzijos ir Švedijos
Britų savaitraštis „The Economist“ kasmet skaičiuoja garsųjį „Big Mac“ indeksą, kuriame pagal „McDonald\'s“ greito maisto tinklo mėsainį vertina realius įvairių valiutų kursus. Tačiau šįkart leidinys pagal „Big Mac“ kainas nutarė apžvelgti ir valstybių gyventojų atlyginimus. Indekse Lietuva rikiuojasi 21-oje vietoje, po Prancūzijos ir Švedijos.
Verslas
EKONOMIKA
G. Skaistė: žmonių perkamoji galia šiais metais pradės augti
Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad šiais metais žmonių perkamoji galia pradės augti, o 2024 m. Lietuvos ekonomikos augimas atsistatys. Pasak jos, teigiamai nuteikia tai, jog darbo rinka šalyje atrodo labai stipriai.
Verslas
APKLAUSA
Didžioji dalis lietuvių mano, kad energijos kainos paveikė jų perkamąją galią
87 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad kylančios energijos kainos turėjo įtakos jų perkamajai galiai. Europos Sąjungoje (ES) su tuo sutinka 75 proc. piliečių, rodo Eurobarometro apklausos duomenys.
Verslas
PALYGINIMAI
Ekonomistai: statistika apie išaugusią perkamąją galią – teisinga, bet pavojinga
Statistikams šią savaitę paskelbus, kad nepaisant itin didėjančių kainų vidutinį atlyginimą gaunantis šalies gyventojas dabar gali įpirkti gerokai daugiau nei prieš dešimtmetį, kai kurie ekonomistai baiminasi, kad tokiais formaliai teisingais skaičiais nepradėtų manipuliuoti politikai. Vieni analitikai teigia, kad statistika objektyviai atspindi realybę, kiti gi sako, kad yra nemažas atotrūkis regionuose, kur vidutinis darbo užmokestis skiriasi kartais.
Verslas
ENERGETIKA
Ekspertai: energijos kainų šuolis paveiks žmonių perkamąją galią
Numatomas energijos kainų šuolis nuo 2022 metų paveiks gyventojų perkamąją galią, nepaisant Vyriausybės planuojamų amortizacinių priemonių bei augsiančių atlyginimų ir išmokų, teigia didžioji dalis BNS kalbintų ekonomikos ekspertų.
Komentarai
Senieji maištininkai, jaunieji stagnatoriai
Ką tik paskirtas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos meno vadovas Sesto Quatrini interviu IQ neslėpė, kad jo dirigento karjera įsibėgėjo Niujorke ir Paryžiuje, o ne gimtojoje Romoje. Priežastis, anot pašnekovo, yra perpildyta Italijos rinka ir joje įsitvirtinę senieji vardai. Jaunam profesionalui ten tiesiog neatsiranda vietos.
Komentarai
Bloga statistika = bloga politika
Tuoj prasidės rinkimai. Partijos rungtyniaus, kas labiau išgąsdins žmones. Kaip įrodymus trauks kuo baisesnius skaičius. Vienas tokių skaičių neabejotinai bus atlyginimai.
ŽYMA
PERKAMOJI GALIA